Нидерландия победи Турция с 6:1 у дома в среща от група G на световните квалификации за Катар 2022.

Дави Клаасен изведе "лалетата" напред още в първите секунди след пас на Мемфис Депай, а ролите се размениха четвърт час по-късно, когато нападателят на Барселона вкара за 2:0. Отново той беше точен от дузпа в 38-ата минута за класическото 3:0.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

В последните минути на първата част стана още по-тежко за турците, тъй като Чаглар Сьойюнджю беше изгонен за втори жълт картон.

Депай оформи хеттрика си в 54-ата минута, след като засече с глава центриране на Бергвайн и вкара за 4:0. Головата фиеста не спря дотук и Гуус Тил вкара първото си попадение за "лалетата" в 81-ата минута (5:0).

Минута преди края Дониел Мален се разписа за 6:0 за холандците с удар от около 10 метра. В продължението на мача Юндер се възползва от грешка на вратаря на "лалетата" и вкара за крайното 6:1 и контузи Върджил ван Дайк в борбата за топката.

Нидерландия и Норвегия делят първото място с по 13 точки, а турците са трети с 11.

Netherlands women's national football team - WikipediaНИДЕРЛАНДИЯ: 1. Бейлоу, 17. Блинд, 4. Ван Дайк , 6. Де Врай, 22. Дъмфрис (Ренш), 14. Клаасен  (Гравенберх), 21. Ф. Де Йонг (Коопмейнерс), 8. Вайналдум  (Тил ), 7. Бергвайн (Мален), 10. Депай , 11. Бергюс

Turkish Football Federation - Wikipedia ТУРЦИЯ: 23. Чакър, 22. Айхан, 3. Демирал, 4. Сьойюнджю , 18. Мюлдюр, 19. Кьокджю  (Туфан), 5. Йокушлу (Язъджъ), 7. Юндер , 10. Чалханоглу (Дервисоглу), 9. Караман  (Кабак), 17. Б. Йълмаз (Актюроглу)