Нидерландия разби Белгия с 4:1 като гост в мач от Лига А, група 4 на Лигата на нациите.

В 12-ата минута домакините създадоха първата опасност, след като Тимоти Кастане си освободи пространство за изстрел, но стреля в гредата. След това „лалетата“ играха много силно и разнищиха домакините с бързи атаки. Стивън Бергвайн (40), Дензъл Дъмфрис (61) и Мемфис Депай (51, 65) на два пъти реализираха попаденията за „оранжевите“.

В 78-ата минута попадение на Кастане не беше зачетено заради засада. Все пак почетен гол за „червените дяволи“ вкара Миши Батшуай (90+3) след центриране на Тоби Алдервейрелд в заключителните секунди на добавеното време.

След успеха нидерландците поведоха временно в групата. В другия мач Полша надви у дома Уелс с 2:1 преди два дни.