Националният отбор на Нидерландия загуби с 0:4 при гостуването си на Франция в мач от група „В“ на квалификациите за Евро 2026.

Първите три гола в полза на „петлите“ паднаха в началните 21 минути на двубоя. Това е антирекорд за „лалетата“, който е с повече от 100-годишна давност.

Последният случай, в който нидерландският тим допуска толкова бързи три попадения във вратата си, датира от 24 август 2019 г. Тогава „лалетата“ падат с 1:4 като гост на Швеция в контрола и първите три гола са отбелязани до 20-ата минута.

Както е известно, мачът срещу Франция беше първи за Роналд Куман при завръщането му начело на националния отбор на Нидерландия. Точни за „петлите“ бяха Антоан Гризман, Дайо Упамекано и Килиан Мбапе (2 гола). В петата минута на добавеното време Мемфис Депай пропусна дузпа за гостите.

В следващия си квалификационен мач Франция ще направи визита на Ейре на 27 март, докато в същия ден „лалетата“ приемат Гибралтар.