Нигерия победи Франция с 1:0 в контролна среща, играна в Сент Етиен. Единственото попадение бе дело на Джоузеф Акпала в 32-ата минута. 22-годишният нападател на белгийския Брюж се разписа, след като ударът на Икечукву Уче срещна гредата, а след това и тялото на вратаря на "петлите" Стив Манданда.

Публиката реагира остро и започна да освирква възпитаниците на селекционера Реймон Доменек, в чийто състав се завърнаха халфът на Интер Патрик Виейра и крилото на Челси Флоран Малуда. За ветерана Виейра, това бе мач номер 107 с националната фланелка.

Две минути преди края на мача дебютантът в състава на Франция - нападателят на Ница Лоик Реми, бе много близо да изравни резултата, но изстрелът му се отби от гредата.

В петък Франция ще изиграе още една проверка - с полуфиналиста от Евро 2008 Турция./БЛИЦ

Франция – Нигерия 0:1
0:1 Акпала (32)

Франция: Манданда, Ескюде, Фани, Скилачи, Евра, Виейра, Диара (46 – Тулалан), Рибери (70 – Гову), Анелка (46 – Гюркуф), Бензема (46 – Реми)

Нигерия: Ениема, Содже (60 – Нуанери), Ехиежиле, Адафеми, Аделейе, Калу Уче (72 – Етуху), Олофинджана, Кану (74 – Юсуф), Одемвинге (89 – Енерамо), Икечукву Уче, Джоузеф Акпала (74 – Нсофор)

Стадион: “Жофроа Гишар”, Сент Етиен – 25 000 зрители