Нигерия няма да участва във финалния на Купата на африканските нации през 2012 година в Габон и Екваториална Гвинея, след като завърши 2:2 у дома с Гвинея и не успя да преодолее квалфикационна Група “B” за сметка на своя съперник.

Гвинея поведе в Абуджа чрез гол на Исмаел Бангура в 63-ата минута и така "суперорлите" имаха нужда от цели три гола, за да изпреварят противника си в класирането по голова разлика и да спечелят автоматично място на турнира в Габон и Екваториална Гвинея следващата година. С голове на Виктор Обина в 73-ата и Икечукву Уче в 84-ата минути домакините обърнаха мача, но Ибрахима Диало с късен изравнителен гол потвърди класирането на Гвинея.

Нигерия не може да се класира като един от двата най-добри втори отбори в груповата фаза, тъй като Судан и Либия вече имат по-добри показатели. /БЛИЦ