Шампионът на Холандия Твенте победи Фейенорд с 2:1 след обрат в мач от 21 кръг на холандската Ередивизи. С този успех тимът от Енсхеде не позволи на водача в класирането ПСВ Айндховен да се отдалечи на повече от една точка.

Гил Свертс даде аванс на гостите от Ротердам в 51-ата минута, а домакините изравниха чрез Вут Брама четвърт час преди края. Бриан Руис донесе победата на Твенте с гол последната минута. Българският национал Николай Михайлов бе тилуляр на вратата на холандските шампиони.

Третият в класирането Аякс също записа победа. Тимът от Амстердам се наложи с 3:0 при гостуването си на НАК Бреда. Хееренвеен записа домакинско поражение с 1:4 от Грьонинген, а Екселсиор отстъпи с 1:5 у дома от АДО Ден Хааг./БЛИЦ