Българският национал Николай Михайлов беше на вратата на Твенте при победата с 4:1 над Витес в мач от 22 кръг на холандската Ередивизи.

Лерой Фер, Лук де Йовг, Ола Джон и Насер Шадли бяха точни за тима от Енсхеде. Японският национал Майк Хавенаар вкара почетното попадение за домакините, които пропуснаха и дузпа. Вилфрид Бони стреля в напречната греда от 11-метровия наказател удар в 81-ата минута.

Лидерите в класирането ПСВ Айндховен и АЗ Алкмаар допуснаха загуби с по 0:3. Станислав Манолев започна титуляр за “филипсите”, но в 60-ата минута бе изгонен от игра, след като при симулация получи втори жълт картон.

Победата изкачи Твенте на четвърто място в класирането с 42 точки, като изостава на точка зад третия Хееренвеен. ПСВ Айндховен и АЗ Алкмаар имат по 45.

Витес – Твенте 1:4

КЛАСИРАНЕ: 1.ПСВ АЙНДХОВЕН 45, 2.АЗ Алкмаар 45, 3.Хееренвеен 43, 4.Твенте 42, 5.Фейенорд 41 и др.