Твенте си спечели още едно гостуване в Русия на осминафиналите на Лига Европа, след като направи домакинско 2:2 с Рубин. Първата среща в Москва завърши 2:0 за холандския тим.

С два бързи гола в средата на първото полувреме гостите от Казан наваксаха изоставането си от първия мач. Българският национал Николай Михайлов допусна попадения след далечни удари на на Кристиан Ансалди и Кристиан Нобоа.

Михайлов има вина за първото попадение, тъй като изстрелът на Ансалди макар и силен бе в близкия ъгъл на вратата. При втория гол след удара на Нобоа имаше лек рикошет в главата на защитник на Твенте.

Холандците отвърнаха с по едно попадение минути преди и след края на почивката. Тео Янсен намали в края на първото полувреме, а Дъглас изравни веднага след интервала.

На осминафиналите Твенте ще се изправи срещу носителя на Купата на УЕФА за 2008 г. Зенит./БЛИЦ

Твенте (Хол) - Рубин (Казан, Рус) 2:2
(общ резултат 4:2)
0:1 Кристиан Ансалди (22), 0:2 Кристиан Нобоа (24), 1:2 Тео Янсен (45), 2:2 Дъглас (47)