Вратарят на националния ни отбор Николай Михайлов и Твенте загубиха с 1:2 като гости на АЗ Алкмаар в мач от 25-ия кръг на холандската Ередивизи. Тео Янсен от Твенте си вкара автогол в 27-ата минута и домакините от АЗ Алкмаар поведоха с 1:0. В 42-ата минута гостите от Твенте останаха с човек по-малко след червен картон на Дъглас. В 63-ата минута и Виргевер от АЗ Алкмаар бе изгонен. Твенте изравни в 89-ата минута чрез Люк Де Йонг. Минута след това обаче домакините вкараха нов гол за 2:1, а негов автор бе Фалкенбург.

В дербито на кръга лидерът ПСВ Айндховен не успя да надвие Аякс у дома - 0:0. Цял мач за „филипсите“ игра българският национал Станислав Манолев, който получи и жълт картон в края на първото полувреме.

Фейенорд разби с 5:1 Грьонинген. Четири гола реализира Виналдум, а един добави Влаар.
ПСВ Айндховен е лидер в класирането с 54 точки, на 3 пред Твенте, Аякс е трети с 49 точки./БЛИЦ