Българският национал Николай Михайлов не игра за Твенте при драматичната домакинска победа с 3:2 срещу Утрехт в мач от 6-ия кръг на холандската Ередивизие. Ван Волфсвинкел изведе гостите напред още в 8-ата минута, но Блейс Нкуфо изравни за Твенте три минути преди почивката. Куйпер даде аванс на домакините в резултата в 52-ата минута, но десет минути след това Ван Волфсвинкел изравни с втория си гол в мача.

Твенте стигна до победата едва в 91-ата минута, когато Руис изпрати топката в противниковата мрежа. Малко преди това Перес от тима на домакините пропусна дузпа. В четвъртата минута на даденото от рефера продължение Тиоте от тима на Твенте получи втори жълт, респективно червен картон.

Успехът позволи на Твенте да се изкачи на второ място в класирането с 14 точки. Същият актив има и лидерът ПСВ Айндховен на Станислав Манолев, но тимът на Ники Михайлов е с по-лоша голова разлика./БЛИЦ