Националът Николай Михайлов направи силен мач и помогна за историческата първа победа на Твенте в Шампионската лига. Холандците се наложиха с 2:0 като гост над Вердер (Бремен) .

Двата гола за Твенте паднаха в края на мача, когато домакините бяха останали с 10 човека заради червен картон на Торстен Фрингс. Резултатът бе открит от Чадли в 81-ата минута, а в 84-ата Люк де Йонг оформи крайното 2:0.

Ники Михайлов беше безпогрешен и направи две ключови спасявания в началото на второто полувреме. Българинът отрази опасни удари на Уго Алмейда и Клаудио Писаро.

Със спечелените три точки Михайлов и компания увеличиха шансовете си да се класират за осминафиналите. Твенте има 5 точки и изостава на две от Интер и Тотнъм, докато Вердер остана със скромните две точки./БЛИЦ

ВЕРДЕР - ТВЕНТЕ 0:2
0:1 Шадли (81), 0:2 Де Йонг (84)

Вердер: Миелиц, Мертезакер, Прьодъл, Фрингс, Йенсен, Марин, Баргфриде (59 - Арнаутович), Уесли, Хънт, Уго Алмейда, Писаро

Твенте: Николай Михайлов, Висгерхоф, Бенгтсон (76 - Шимпелсбергер), Росалес, Дъглас, Ланзаат, Шадли (85 - Вужичевич), Леугес, Руис, Янко, Де Йонг