Шампионът на Холандия Твенте победи с 3:2 Ден Хааг, след като малко след началото на второто полувреме губеше с 1:2. Националът Николай Михайлов направи поредния си силен мач и спаси няколко сигурни гола пред вратата си.

Въпреки две попадения в мрежата си, Михайлов продължава да е вратарят с най-малко допуснати голове от началото на сезона - седем.

Тео Янсен откри резултата за Твенте в 27-ата минута, но в края на първото полувреме Дмитри Буликин изравни за гостите. Франтишек Кубик изведе Ден Хааг напред в 54-ата минута, но само три минути по-късно Браян Руис изравни. Победното попадение за Твенте дойде в 69-ата минута, а автор на попадението бе австриецът Марк Янко.

След десет изиграни мача, шампионите продължават да нямат загуба от началото на шампионата и се намират на втора позиция с 22 точки, събрани от шест победи и четири равенства./БЛИЦ