Националът Михайлов е разтегнал мускул по време на дербито между ПСВ и Твенте 0:1 от 12-я кръг на холандското първенство. Михайлов за пореден път пази блестящо, но бе заменен принудително в 89-та минута от опитния страж Сандер Бошкер.

Контузията на вратаря не е сериозна и той ще бъде възстановен за предстоящия мач с Вердер Бремен от Шампионската лига. За ПСВ не игра възстановяващият се от травма Станислав Манолев.

Единственото попадение реализира Насер Шадли в 60-ата минута. Успехът на Твенте е с историческа стойност, тъй като отборът на Мишел Прюдом записа първа победа като гост срещу ПСВ Айндховен от 37 години. Твенте остана единственият отбор, който все още не познава вкуса на загубата от началото на сезона в Холандия./БЛИЦ