Бившият футболист на “Левски” Николай Димитров-Хичо се развихри във втора турска дивизия. Българският халф реализира хеттрик за Самсунспор при успеха с 4:0 над борещия се за класиране в елита Ризеспор.

25-годишният Димитров даде преднина на домакините в 6-ата минута, а в 28-ата покачи на 2:0, като при този резултат двата тима се оттеглиха на почивка.

Втората част също започна много добре за Самсунспор. В 48-ата Муса Йълмазер направи 3:0, а в 71-ата Хичо оформи хеттрика си, разписвайки се за крайното 4:0.

Както е известно, тази зима бившият халф на "Левски" премина от Касъмпаша във втородивизионния Самсунспор, като днес изигра пети мач за новия си тим и отбеляза първите си попадения.

След днешната убедителна победа Самсунспор се откъсна на 4 точки от зоната на изпадащите и заема 13-ото място с актив от 25. Ризеспор остава на 4-ата позиция с 36 точки, на 2 зад челниците Манисаспор и Кайзериспор.