Бившият треньор на “Левски” Николай Костов постигна пореден успех в Украйна. Тимът му Карпати (Лвов) изхвърли Металист (Харков) от турнира за купата на страна след 2:1 в продълженията.

Гостите от Харков откриха резултата в 72-ата минута, но само пет минути по-късно Семир Щилич изравни. При този резултат завърши редовното време, а в продълженията грузинецът Кения вкара победния гол за Карпати.

"Пристигането на Николай Костов и хората от неговия екип върна настроението в отбора. Футболистите играят с много по-голямо желание. Президентът трябва обаче да им даде по-дълго доверие, за да могат да се видят резултатите от работата им“, пишат местните медии.

Петър Занев и Валентин Илиев пък не бяха в групата на Волин Луцк, който елиминира също в осминафинална среща втородивизионния Шахтьор (Свердловск) с 2:0 като гост. Светослав Тодоров също не игра за Ховерла-Закарпатия, който претърпя тежко поражение у дома от Шахтьор Донецк с 1:4.