Вратарят на българския национален отбор Николай Михайлов пази цял мач за Твенте, който разби като гост Вилем II с 6:2 в среща от пети кръг на холандската Ередивизи.

Гостите от Енсхеде бяха по-добрият тим от самото начало и в 39-ата минута поведоха в резултата с гол на Гутиерез за 0:1. Само три минути по-късно Люк Кастньос удвои преднината на Твенте, а в 53-ата минута Шилдер окончателно уби интригата в мача, правейки резултата класически – 0:3.

В 71-ата минута домакините от Тилбург успяха да върват един гол чрез Хьохер, но в 78-ата Твенте заби четвърти гол във вратата на своя съперник дело отново на Шилдер, а в 80-ата минута и Янсен записа името си сред голмайсторите за 1:5. В 84-ата минута Луму вкара втори гол за Вилем, но в 87-ата минута Хааструп си отбеляза автогол за крайното 2:6.

След победата си Твенте е едноличен водач с 15 точки, а Вилем II заема 16-ото място с 2 точки и без победа в актива си.

Шампионът Аякс очаквано победи на свой терен Валвийк с 2:0, като головете за гранда от Амстердам бяха дело на Ласе Шьоне (52) и Лукоки (69). В другите срещи от днес Хееренвеен падна у дома от АДО Ден Хааг с 1:3, а ВВВ Венло и НЕК Ниймеген поделиха точките след 2:2.

КЛАСИРАНЕ В ЕРЕДИВИЗИ: 1.Твенте 15 точки, 2.Аякс 11, 3.Витес 10, 4.ПСВ Айндховен 9, 5.АДО Ден Хааг 8, 6.Валвийк 8 и др.