Реал (Мадрид) продължава наказателната си акция, а Кристиано Роналдо продължава да бележи гол след гол за „кралския клуб”. Съперникът на Лудогорец в Шампионската лига надделя лесно над Гранада като гост с 4:0 в мач от Примера, а португалецът заби 17-ото си попадение в първенството на Испания този сезон. Срещата се запомни и с фамозен гол на Хамес Родригес. Успехът бе 11-и пореден за Реал във всички турнири. За тези мачове „белия балет” е вкарал 46 гола.

Срещата започна отлинчно за тима на Карло Анчелоти. Още във втората минута Карвахал открадна топката, пусна към Бензема, който пък намери Роналдо. Португалец от движение направи безпомощен стража на домакините. Португалецът ознаменува два свои юбилея - мач 700 като професионалист и 50-и гол за годината.

В 31-ата минута Хамес Родригес показа невероятната си класа и заби фамозен гол. Бензема чукна топката над бранител на Гранада, а от въздуха колумбиецът я прати неспасяемо в далечния ъгъл на вратата – 2:0 за Реал.

През второто полувреме се разписа и Карим Бензема. Французинът бе изведен с триков пас от Роналдо и лесно направи 3:0. В последните минути Хамес Родригес вкара втория си гол в мача за крайното 4:0.

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 10 КРЪГ
31.10.14
21:45 ч.
Депортиво (Ла Коруня) – Хетафе 1:2
0:1 Фабрицио (35-автогол), 0:2 Анхел Лафита (46), 1:2 Елдер Пощига (80)
01.11.14
17:00 ч.
Гранада – Реал (Мадрид) 0:4
0:1 Кристиано Роналдо (2), 0:2 Хамес Родригес (31), 0:3 Карим Бензема (54), 0:4 Хамес Родригес (87)
01.11.14
19:00 ч.
Атлетико (Мадрид) – Кордоба
Баланс: 16 мача, 10 победи за Атлетико (Мадрид), 4 равенства, 2 победи за Кордоба
Атлетик (Билбао) – Севиля (F +)
Баланс: 140 мача, 54 победи за Атлетик (Билбао), 29 равенства, 57 победи за Севиля