Ница се доближи само на три точки до Топ 3 на класирането в Лига 1, след като в мач от 25 кръг се наложи с 1:0 над Бастия като гост. Единственото попадение в мача беше реализирано от 16-годиштия талант Нел Мопе в 61-ата минута.

Брест спря серията от четири поредни загуби и направи 1:1 с Аячо, като по този начин спря победната серия на корсиканския тим. Първият гол на Флориан Распентино за Брест беше заличен от изравнително попадение на Денис Олиеч.

Шампионът Монпелие записа седма последователна домакинска победа, след като се наложи с 1:0 над Нанси с гол на Емануел Ерера в 35-ата минута.

Троя изтърва аванс от два гола пред Тулуза в последните минути и двата отбора направиха 2:2. Еден бен Басат вкара първото си попадение с екипа на “виолетовите”. Евиан се върна в зоната на изпадащите, след като отстъпи с 1:2 от Лориен и записа осми пореден мач в Лига 1 без победа.

На 17 февруари: Бордо – Олимпик (Лион), Реймс – Сент Етиен, Сошо – ПСЖ

КЛАСИРАНЕ: 1.ПСЖ 51, 2.Олимпик (Марсилия) 46, 3.Олимпик (Лион) 45, 4.Ница 42 , 5.Сент Етиен 40 и др.