Ница свали на земята високолетящия ПСЖ и го победи с 2:1 в среща от 15-ия кръг на френската Лига 1.

Срещата бе изключително равностойна, а всичко по-интересно в нея се случи в заключителния четвърт час. В 75-ата минута Дарио Цвитанич даде преднина на домакините, но голямата звезда на ПСЖ Златан Ибрахимович изравни след изпълнение на фаул в 83-ата минута. Три минути по-късно обаче Валентен Ейсерик се разписа зяа 2:1 и донесе драматичния успех за водения от Клод Пюел тим.

След победата си Ница се изкачи на осмо място във временното класиране с актив от 22 точки, докато ПСЖ се смъкна на трета позиция с 26 пункта.

22:00 часа: Лориен – Тулуза

КЛАСИРАНЕ: 1.Олимпик (Лион) – 21 точки, 2.Сент Етиен – 26, 3.ПСЖ – 26, 4.Олимпик (Марсилия) – 26, 5.Валансиен – 25 и др.