Тежка вечер преживяха феновете на Гинган, които трябваше да видят унижението на своя любим отбор. В мач от 11-ия кръг на френската Лига 1 гостите от Ница се наложиха със 7:2. Пет гола отбеляза Карлос Едуардо.

Клаудио Бюви откри резултата още в 8-ата минута за радост на Гинган, но никой не очакваше това, което започна да се случва. До края на почивката Карлос Едуардо оформи своя хеттрик с голове в 12-ата, 26-ата и 43-ата минута. Секунди преди почивката пък Аласан Плеа покачи на 4:1.

Наказателната акция продължи веднага след началото на второто полувреме. Карлос Едуардо вкара за 5:1 в 50-ата, а четвърт час след това бе точен и за 6:1. В 70-ата домакините направиха загубата си по-почетна след гол на Рони Шварц за 2:6, но само две минути след това Ерик Бюта вкара за 7:2.

Гостите можеха да вкарат и още, но добронамереното им поведение на терена не позволи това да се случи. Въпреки гръмкия успех Ница е седми със 17 точки, докато Гинган е последен с 9 т.

ФРАНЦИЯ ЛИГА 1, 11 КРЪГ
24.10.14
21:30 ч.
Тулуза – Ланс 0:2
0:1 Аларби ел Яделауи (11), 0:2 Бенямин Бурижо (27)
25.10.14
18:00 ч.
ПСЖ – Бордо 3:0
1:0 Лукас Моура (45+3-дузпа), 2:0 Лукас Моура (51), 3:0 Есекил Лавеци (81)
25.10.14
21:00 ч.
Бастия – Монако 1:3
0:1 Валер Жермен (5), 1:1 Кристофър Мабулу (21), 1:2 Джофри Кондогбия (78), 1:4 Ферейра Караско (84)
25.10.14
21:00 ч.
Каен – Лориен 2:1
1:0 Лени Нангис (3), 1:1 ДжорданАю (24-дузпа), 2:1 Матийо Дюамел (53-дузпа)
25.10.14
21:00 ч.
Евиан – Нант 0:2
0:2 Жордан Верету (42-дузпа), 0:2 Ясин Баму (75)
Рен – Лил 2:0
1:0 Хабиб Хабибу (47), 2:0 Абдулайе Дукуре (55)
26.10.14
18:00 ч.
Гинган – Ница 2:7
1:0 Клаудио Бюви (8), 1:3 Карлос Едуардо (12, 26, 43), 1:4 Аласан Плеа (45), 1:6 Карлос Едуардо (50, 65), 2:6 Рони Шварц (70), 2:7 Ерик Буте (72)
Олимпик (Лион) – Олимпик (Марсилия)
Баланс: 90 мача, 28 победи за Олимпик (Лион), 36 равенства, 26 победи за Олимпик (Марсилия)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Лига 1.