Ница победи Лориен с 2:1 в мач от 22-ия кръг на френската Лига 1. Ян Жуфре откри за гостите в 23-ата минута. Домакините обаче не се предадоха и в 35-ата изравниха. Най-голямата им звезда Хатем Бен-Арфа се разписа за 1:1.

Секунди преди почивката домакините направиха обрата пълен. Дошлият през лятото от Монако Валер Жермен подаде на Козиело за втория гол на Ница

Тимът на Клод Пюел не е губил от началото на декември в Лига 1 и събра 36 точки, колкото има и вторият Монако. Безспорен хегемон във френското първенство е ПСЖ, който има 60 точки и е сигурен шампион.

Последният в класирането Троа стигна до така желаната първа победа за сезона. След 21 безуспешни кръга и цяла половин година в чакане на първи успех, най-сетне тимът победи и то като гост на Лил с 3:1, въпреки че губеше с 0:1 до 77-ата минута. Кабо (77, 80) и Пи (86) донесоха трите точки на аутсайдера.

Каен надви Монпелие с 2:1 като гост. Бенсебайни (23) и Делор (52) бяха точни за победителите, а Роделин (40) – за домакините.

Нант и Бордо завършиха 2:2. „Канарчетата” изпуснаха аванс от два гола. Те дръпнаха с 2:0 след голове на Сигторсон (1) и Бедоя (31), но допуснаха изравняване, след като Диабате (84) намали, а в добавеното време Кана си вкара автогол за крайното 2:2.