Ница победи Монпелие с 2:1 в мач от 27-ия кръг на френската Лига 1. В герой за домакините се превърна резервата Ле Биан, който вкара и двата гола за обрата.

Всичко започна добре за гостите, които поведоха с гол на Стив Муние в 9-ата минута. Микаел Ле Биан се появи на терена в 60-ата минута и изравни 8 по-късно. В 85-ата минута отново той направи обрата пълен - 2:1.

С успеха Ница излезе на второ място във временното класиране. Тимът има 59 точки, с колкото е и лидерът Монако. Третият ПСЖ има 56 точки, но е с мач по-малко.

Монпелие остава 11-и с 32 т.

По-рано днес Нант се наложи над Дижон с 3:1. Ясин Баму откри в 3-ата минута за "канарчетата", а Лео Дюбоа в 38-ата си вкара автогол и изравни. Емилиано Сала (59) отново изведе домакините напред - 2:1. Фелипе Пардо реши всичко с гола си в 79-ата минута. Гостите доиграха мача с човек по-малко, след като Луи Диани (85) получи червен картон.