Ница победи опашкаря Троа с 3:1 след обрат в мач от 34 кръг на френската Лига 1. По този начин тимът на Клод Пюел продължава да е замесен в борбата за място в Шампионската лига.

Мохамед Ятара дава аванс на гостите в 21-ата минута, но домакините изравняват 13 минути по-късно чрез Ренато Сивели. Дарио Цвитанич обръща резултата в полза на Ница точно преди почивката. Луиджи Бруинс вкарва третия гол в 77-ата минута.

Третата победа на Ница в последните четири мача изравни тима на Клод Пюел по точки с петия в класирането Лил. Двата тима са само на три точки зад третия в класирането Олимпик (Лион). Троа е на последното място, на шест точки от зоната на спасението.

На 28 април (неделя): Евиан – ПСЖ

КЛАСИРАНЕ: 1.ПСЖ 70, 2.Олимпик (Марсилия) 64, 3.Олимпик (Лион) 60, 4.Сент Етиен 58, 5.Лил 57, 6.Ница 57 и др.