Норич обърна като домакин Евертън с 2:1 в среща от 27-ия кръг на английската Висша лига и прекъсна серия от 5 мача без успех – 4 равенства и 1 поражение.

През първото полувреме „карамелите” поведоха с попадение на Леон Озмън (39), който се възползва от перфектно подаване на Лейтън Бейнс и вкара за 0:1. След почивката пък „канарчетата” натиснаха и усилията им дадоха резултат в края, за да бъде постигнат пълен обрат. Първо Снодграс намери Кайнсу Камара (85), който изравни за 1:1, а в последните секунди на даденото продължение на мача Грант Холт (90+4) оформи крайното 2:1 след пас на Басонг.

След успеха си Норич се изкачи на 12-о място с 32 точки, докато Евертън остана шести с 42 пункта, изоставайки на 6 точки от зона Шампионска лига.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 27 КРЪГ
17.02.13
17:00 ч.
Ливърпул – Суонзи 5:0
1:0 Джерард (34-дузпа), 2:0 Коутиньо (46), 3:0 Хосе Енрике (50), 4:0 Луис Суарес (56), 5:0 Стъридж (71-дузпа)
Арсенал – Астън Вила 2:1
1:0 Санти Касорла (6), 1:1 Андреас Вайман (68), 2:1 Санти Касорла (85)
23.02.13
17:00 ч.
Норич – Евертън 2:1
0:1 Леон Озмън (39), 1:1 Кайнсу Камара (84), 2:1 Грант Холт (90+4)
Рединг – Уигън 0:3
0:1 Аруна Коне (44), 0:2 Аруна Коне (45+2), 0:3 Мейнор Фигероа (48)
23.02.13
17:00 ч.
Уест Бромич – Съндърланд 2:1
1:0 Ромелу Лукаку (35-дузпа), 2:0 Ромелу Лукаку (75), 2:1 Стефан Сосеньон (79)
Баланс: 119 мача, 40 победи за Уест Хям, 30 равенства, 49 победи за Тотнъм
Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между двата отбора за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ ТУК