Норич взе реванш от Евертън за миналия сезон и елиминира „карамелите“ от Купата на Лигата след успех с 2:0 като гост в мач от 3 кръг на турнира. В миналото издание на турнира „канарчетата“ отпаднаха от „сините“ от Ливърпул след 3:4 след дузпи в среща от 4 кръг.

Това е първото поражение на Евертън под ръководството на Роналд Куман, а Норич записа първата си победа на „Гудисън Парк“ от 23 години.

Стивън Нейсмит даде аванс на гостите в 41-ата минута. Той се разписа малко куриозно прониза вратата на бившия си тим, след като се подхлъзна при удара.

Алекс Причард изчисти от голлинията на „канарчетата“ изстрел на Енер Валенсия, а Джош Мърфи подпечата победа на Норич с попадението си в 74-ата минута след далечен удар.

Резервата Крис Ууд вкара единственото попадение за Лийдс при победата с 1:0 като домакин на Блекбърн. Единственото попадение в мача падна в 85-ата минута. Ууд се разписа с глава при добавката на предишния си удар, който беше спасен.