Норич изплува от зоната на изпадащите, след като в мач от 27 кръг победи Тотнъм с 1:0 и намали шансовете на “шпорите” за попадане в Топ 4.

Шотландското крило Робърт Снодграс вкара единствения гол в мача в 47-ата минута. Той прати топката във вратата на Юго Льорис след пас на Брадли Джонсън. Това е петият гол на Снодграс от началото на сезона.

Вратарят Джон Руди също имаше важна роля за успеха, след като през второто полувреме спаси удари на Емануел Адебойор и Насер Шадли. “Канарчетата” бяха близо до втори гол, но ударът на Джонсън от фаул се отби от гредата.

Поражението остави Тотнъм на пето място в класирането, на шест точки зад четвъртия Ливърпул и на пет пред шестия Манчестър Юнайтед.

Уест Бромич – Фулъм 1:1
0:1 Ашкан Дежага (28), 1:1 Матей Видра (86)
Кардиф – Хъл Сити 0:4
0:1 Том Хъдълстоун (18), 0:2 Никица Йелавич (38), 0:3 Никица Йеларич (57), 0:4 Джейк Ливърмор (67)
22.02.14
17:00 ч.
Уест Хям – Саутхемптън 3:1
0:1 Мая Йошида (8), 1:1 Матю Джарвис (20), 2:1 Карлтън Коул (23), 3:1 Кевин Нолан (71)
22.02.14
17:00 ч.
Арсенал – Съндърланд 4:1
1:0 Оливие Жиру (5), 2:1 Оливие Жиру (31), 3:0 Томас Росицки (42), 4:0 Лоран Косчиелни (57), 4:1 Емануеле Джакерини (81)
22.02.14
19:30 ч.
Кристъл Палас – Манчестър Юнайтед 0:2
0:1 Робин ван Перси (62-дузпа), 0:2 Уейн Рууни (68)
Ливърпул – Суонзи 4:3
1:0 Даниел Стъридж (3), 2:0 Джордан Хендерсън (20), 2:1 Джонджо Шелви (23), 2:2 Вилфрид Бони (27), 3:2 Даниел Стъридж (36), 3:3 Вилфрид Бони (48-дузпа), 4:3 Джордан Хендерсън (74)