Норич победи Астън Вила с 2:0 у дома в двубой от 19-ия кръг на английската Висша лига и се отдалечи от зоната на изпадащите. Джонатан Хоусън и Диемерси Мбокани вкараха попаденията във вратата на бирмингамци, които се закотвиха на дъното на класирането.

Норич имаше превъзходство през цялата среща и логично стигна до успеха. В 24-ата минута Хоусън засече топката от въздуха и откри резултата, а три минути преди края на редовното време Мбокани получи добро центриране от Хуулан и с глава реализира за крайното 2:0.

В друг двубой от кръга Уест Бромич успя да надделее с 1:0 у дома на Нюкасъл и също като Норич се отдалечи от зоната на изпадащите. В нея обаче остана Нюкасъл.

Единственото попадение в двубоя отбеляза Дарън Флетчър, който засече с глава центриране на Клаудио Якоб в 78-ата минута и прониза Дарлоу за успеха с 1:0.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 19 КРЪГ
28.12.15
17:00 ч.
Норич - Астън Вила 2:0
1:0 Джонатан Хоусън (24), 2:0 Диемерси Мбокани(87)
Евертън – Сток Сити 3:4
0:1 Джердан Шакири (16), 1:1 Ромелу Лукаку (22), 1:2 Джердан Шакири (45), 2:2 Ромелу Лукаку (64), 3:2 Жерар Делофеу (71), 3:3 Хоселу (80), 3:4 Марко Арнаутович (90+1-дузпа)
28.12.15
17:00 ч.
Кристъл Палас – Суонзи 0:0
28.12.15
17:00 ч.
Уотфорд – Тотнъм 1:2
0:1 Ерик Ламела (17), 1:1 Одион Игало (41), 1:2 Хюнг Мин Сон (89)
28.12.15
19:30 ч.
Арсенал – Борнемут (Диема Спорт)
Баланс: нямат играни мачове
28.12.15
19:30 ч.
Манчестър Юнайтед – Челси (Диема Спорт 2)
Баланс: 146 мача, 59 победи за Манчестър Юнайтед, 44 равенства, 43 победи за Челси