Норвегия се класира на финала на европейското първенство по футбол за жени, след като победи Дания с 4:2 след дузпи. Редовното време завърши 1:1. На финала в Стокхолм в неделя норвежките ще играят срещу защитаващия титлата си отбор на Германия.

Норвегия изненада Даня, след като вкара гол при изпълнението на първия корнер на мача в Норкьопинг. Ингвилд Стенсланд центрира в наказателното поле в 3-ата минута, а Марит Кристенсен отклони топката във вратата.

Датчанките, които стигнаха до елиминационната фаза след спечелен жребий срещу Русия, след това попадение имаха превес в играта. Изравнителното попадение падна три минути преди края. Мариан Кнудсен с глава засече центриране на Перниле Хардер.

В продълженията нов гол не падна, а при дузпите вратарката Ингрид Хиелмсет беше герой за Норвегия. Тя спаси ударите на Лине Родик и Тереза Нилкен. Норвежките вкара и четирите си дузпи, като победната беше реализирана от Трине Ронинг.