Норвегия и Испания завършиха 1:1 на стадион “Улевал” в Осло мача си група F на квалификациите за Евро 2020. Срещата се игра навръх националния празник на Испания, а Серхио Рамос записа рекорден 168-и мач с екипа на „Ла Фурия“ и задмина Икер Касияс.

Иберийците поведоха малко след почивката чрез Саул Нигес (47) с удар от дъгата пред наказателното поле. В 67-ата минута топката кацна върху напречната греда след техничен удар на Фабиан.

Домакините не се предоха и търсеха изравняването до самия край. В добавеното време те получиха дузпа, след като вратарят Кепа фаулира Елабделауи, а Джошуа Кинг (90+4-дузпа) се разписа от бялата точки и оформи крайния резултат.

В същото време Швеция спечели убедително с 4:0 при визитата си на аутсайдера Малта. Себастиан Ларсон (58-дузпа, 71-дузпа) се разписа на два пъти, а веднъж го направи Даниелсон (11), докато в 66-ата минута Агуис си вкара автогол.

След тези резултати Испания остава на върха с 19 точки пред Швеция с 14, Румъния с 13 и Норвегия с 10. Малта е на предпоследната позиция с 3 точки, а на дъното е тимът на Фарьорски острови без спечелена точка.