Шампионът на Норвегия Бодьо/Глимт продължава с впечатляващото си представяне и победи Волеренга с 1:0 в мач от 20 кръг на местната Елитесериен. Това е четвърти пореден успех за тима и общо 11-и последователен мач без загуба във всички турнири.

В четвъртък Бодьо/Глимт ще играе срещу носителя на купата на България ЦСКА в мач от група „С“ на Лигата на конференциите.

Единственото попадение в мача беше реализирано от 21-годишния нападател Ерик Бодхайм, който се разписа в 79-ата минута. Младият таран се представя много силно през тази година. От началото на 2021 г. той е вкарал 11 гола в 20 мача от шампионата (първенството се провежда по системата пролет/есен) и четири попадения в девет мача от евротурнирите.

С този успех Бодьо/Глим продължава да преследва втора поредна шампионска титла и втора в историята на клуба. Тимът на Киетил Кнудсен е лидер в класирането с 41 точки, на три пред Молде. Волеренга е на девета позиция с 27 т.