Победителят от Лига Европа през миналия сезон Севиля стигна трудно до равенство 2:2 при визитата си на носителя на Купата на Хърватия Риека в среща от втория кръг на група „G” този сезон.

Севиля поведе в 26-ата минута с гол на Яго Аспас и запази преднината си до края на първата част, а след почивката в 52-ата минута андалусци останаха с човек по-малко на терена, след като Колоджичак получи директен червен картон, а от последвалата дузпа Андрей Крамарич изравни за 1:1.

Домакините се възползваха максимално от числения си превес и в 68-ата минута направиха пълен обрат, след като Иван Квръжич вкара за 2:1 след асистенция на Крамарич.

Севилци обаче не се предадоха и в първата минута от добавеното време Стефан Мбиа донесе точката за своя тим, оформяйки крайното 2:2.

В другия мач от групата Фейенорд надви у дома Стандард (Лиеж) с 2:1 след попадения на Свен ван Беек (47) и Елвис Ману (84). Точен за гостите от Белгия бе Джонатан Виера (65).

След срещите от втория кръг Севиля остава лидер в групата с 4 точки.

ГРУПА „G“
sta.jpgfeye.jpgФейенорд - Стандард (Лиеж) 2:1
1:0 Свен ван Беек (47), 1:1 Джонатан Виера (65), 2:1 Елвис Ману (84)

Ротердам, „Фейенрод“
Съдия: Жорже де Соуса (Португалия)

sev.jpgrij.jpgРиека - Севиля 2:2
0:1 Яго Аспас (26), 1:1 Андрей Крамарич (53-дузпа), 2:1 Иван Квръжич (68), 2:2 Стефан Мбиа (90+1)