Нотингам Форест записа изключително важна победа в битката си за оцеляване във Висшата лига. Форест размаза Съндърланд с 5:0 като гост в първи мач от 34-ия кръг и е 16-и в класирането с 39 точки, на осем над опасната зона. „Черните котки“ са 11-и с 46 т.

Първите четири гола паднаха само за 20 минути през първото полувреме. В 17-ата минута автогол на Трей Хюм изведе Нотингам напред в резултата. След половин час игра Крис Ууд покачи на 0:2. 

В 34-ата минута Морган Гибс-Уайт стреля от движение от границата на наказателното поле и направи преднината класическа - 0:3. Пороят от голове във вратата на "черните котки" не спря и малко по-късно Игор Жезус също намери мрежата с красив удар - 0:4.

Дълбоко в добавеното време Елиът Андерсън оформи крайното 0:5.