Хърватският шампион Динамо (Загреб) е в основната фаза на Шампионска лига след нова победа над Карабах. „Модрите“ надвиха с 2:0 азербайджанския първенец и с общ резултат 5:0 изпълниха целта си, докато за екзекутора на Лудогорец остава утешителната награда Лига Европа.

В началото на мача „агдамските коне“ бяха по-активни и дори имаха претенции за дузпа, останали неуважени.

След около половин час игра гостите от Динамо подпечатаха класирането си. Звездата на тима Марко Пяца отбеляза страхотен гол след индивидуална акция между защитниците на Карабах.

До почивката двата отбора си размениха по едно положение. Ясин Бензиа изпусна за Карабах, а Сандро Куленович за хърватите.

Азербайджанският състав опита натиск в началото на второто полувреме, ала не успя да го материализира. В 53-ата минута най-лошото за „агдамските коне“ се случи – бившият играч на Локомотив Пловдив Матеус да Силва си отбеляза автогол, правейки резултата 0:2.

В следващите 30-35 минути Карабах опита да вкара поне един гол за честта си. Никой обаче не успя да прати топката в хърватската врата.

Две минути преди последния съдийски сигнал Карабах остана и с човек по-малко след втори жълт картон на Кевин Медина.