Германската Бундеслига има нов лидер. Борусия Мьонхенгладбах се възползва от грешките Байерн (Мюнхен) и останалите тимове от челото и излезе на върха в класирането след успех с 5:1 над Аугсбург у дома.

Домакините вкараха три гола в рамките на първите 13 минути и предрешиха изхода на срещата. Денис Закария и Патрик Херман на два пъти бяха точни в тези минути.

В края на първото полувреме  Аласан Плеа също записа името си сред голмайсторите.

През втората част темпото падна, но все пак феновете видяха още два гола в заключителните минути. Нидерлехнер вкара почетно попадение за Аугсбург, но Емболо отново върна преднината на четири гола и оформи крайния резултат.

Борусия Мьонхенгладбах е с 16 точки, докато Аугсбург заема 14 позиция с пет пункта в актива си.