Ница спечели с 1:0 при визитата си на Клермон в първия мач от десетия кръг на френската Лига 1 и се изкачи на върха във временното класиране. Единственит гол в срещата бе дело на Хишам Будауи, като по този начин тимът на Франческо Фариоли събра 22 точки и излезе първи, докато Клермон остава предпоследен с 5 точки.

Ница бе по-активен през първата част и в 35-ата минута получи дузпа за нарушение срещу Хишам Будауи. Първоначално съдията Жереми Пиняр не отсъди нарушение в наказателното поле, но промени решението си след консултация със системата ВАР.

Зад топката застана Гаетан Лаборд, който обаче стреля безобразно слабо в 37-ата минута и прати топката високо над вратата.

Все пак, Ница вкара гол, който падна в 74-ата минута. Роман Перо намери по перфектен начин Будауи, който бе останал на празна врата и имаше най-лесната задача да вкара гол.

До края на срещата Клермон не успя да се вдигне за да изравни и така Ница си тръгна с трите точки от „Стад Габриел Монпие“.