Кошмарната серия на Атлетик (Билбао) без победа продължи и при визитата му в Барселона, след като загуби с 0:1 от Еспаньол в последния мач от 11-ия кръг на Примера дивисион. Така „лъвовете“ от Билбао остават без успех в 10 поредни срещи за първенство – 7 равенства и 3 загуби, а „папагалчетата“ се изкачиха до второто място и са на 3 точки зад лидера Барса.

Еспаньол игра по-добра през първата част и поведе в 41-ата минута с гол на Борха Иглесиас, който се озова сам срещу вратаря на гостите.

След почивката двата тима имаха своите шансове, но нито един от тях не успя да ги оползотвори и резултатът остана непроменен.

Така „папагалчетата“ спечелиха и петото си домакинство този сезон, изкачвайки се до втора позиция с 21 точки и три по-малко от лидера и градски съперник Барселона. Баските са 17-и с 10 точки.