Видзев (Лодз) и Шльонск (Вроцлав) направиха нулево равенство в мач от 4-ия кръг на полската Екстракласа. В центъра на защитата за гостите отново си партнираха Симеон Петров и Алекс Петков, който беше с капитанската лента.

Двубоят беше равностоен до почивката, но през второто полувреме Шльонск доминираше и трябва да съжалява за пропуснатите положения пред вратата на Рафал Гикиевич. Гостите имаха и претенции за неотсъдена дузпа.

В 64-ата минута Самуел Козловски от Видзев получи директен червен картон, но съотборниците му удържаха натиска на Шльонск и излязоха на второ място в класирането с 8 точки. Тимът на двамата българи е 14-ти с 2 точки, като още търси първата си победа.

В другите неделни мачове Лехия (Гданск) и Заглебие завършиха наравно - 1:1, а без победител приключи и мачът между Пуща и Легия (Варшава) - 2:2. Едно от попаденията за Пуща вкара бившият защитник на Локомотив (Пловдив) и Царско село Артур Крачун.