Твенте претърпя пореден провал в Лига Европа. Този път тимът на Николай Михайлов падна с 1:3 от Хелзингборг у дома. Българският вратар не игра заради контузия, а съотборниците му финишираха в група L без победа и на последното място. В отсъствието на Ники под рамката застана 20-годишният поляк Филип Боднарек.

Мачът бе без значение и за двата отбора и треньорът на домакините Стив Макларън бе дал почивка на някои от титулярите си. Хелзингборг набързо си “опече работата” и с три убийствени гола на Джурчич в 6-ата, Бедоя в 22-ата и Сьорум в 67-ата минута си осигури комфортна преднина. Сърбинът Душан Тадич направи загубата на Твенте малко по-почетна с попадението си за 1:3 четвърт час преди края.

В другия мач от групата Хановер завърши 2:2 при визитата си на Леванте. Гостите от Германия даже водеха с 2:0 на почивката, но в крайна сметка допуснаха изравняване в последната минута. Ларс Щиндл и Дидие Я Конан се разписаха за Хановер, а с попадения на Анхел Диас (49) и Висенте Ибора (90+4) домакините додрапаха до ремито.