Опитай късмета си с БЛИЦ ГЕЙM 2!

21-годишният нигериец Чинонсо Ихелвере Хенри, който играе за румънския Делта Тулча почина по време на приятелски мач с ФК Балотещи.

Нападателят на втородивизионният тим се появил в игра през второто полувреме и след 15 минути се свлякъл на терена. Първата линейка е пристигнала на третата минута, а втората четири минути по-късно. Лекарите са се борили за живота му около 60 минути, но за жалост безуспешно.

„Пациентът беше изпаднал в кардиопулмонарен шок и от 12:05 до 13:12 извършихме реанимационни операции. Бърза помощ пристигна в рамките на 3-4 минути след получения сигнал", заяви д-р Йоана Танасе пред местните медии.

Смъртта на играча е обявена в 13:12 часа българско време, а около 14:00 часа тялото на починалия е прието в Института по съдебна медицина, където ще бъде извършена аутопсия.

Делта Тулча е чест съперник на нашите тимове в контролните мачове между сезоните. За последно тимът направи равенство с “Ботев” (Пловдив) - 2:2. Двубоя бе на 15 февруари в Анталия, а Хенри игра за Делта.