Домакинът Камерун размаза Етиопия с 4:1 във втората им среща от група А и записа втора победа на турнира за Купата на африканските нации.

Етиопците изненадващо поведоха с гол на Дава Хотеса (4) още в началото след пас на Гебремихаел, но Карл Токо Екамби (8) бързо изравни след асистенция на Колинс Фай. До края на първата част нямаше други попадения.

След почивката „лъвовете“ бързо обърнаха резултата и взеха комфортен аванс след две попадения на Винсент Абубакар (53, 57) след пасове на Фай и Николас Нгамалеу. Карл Токо Екамби (67) пък сложи окончателно точка на спора след подаване на Мартин Хонгла.

С успеха си Камерун оглави временното класиране в групата с 6 точки преди другия мач между Кабо Верде и Буркина Фасо. Етиопците са на дъното без спечелена точка.