Българският национал Николай Михайлов и Твенте направиха нова грешна стъпка в Ередивизи. Тимът от Енсхеде записа домакинско 1:1 срещу НАК Бреда в мач от 28 кръг на холанското първенство.

Кени ван дер Вег даде аванс на гостите в 50-ата минута. Той се разписа при добавката на удар, отразен от Михайлов. Домакините се хвърлиха да изравняват, но Люк Кастаинос и Лирой Фер не успяха да преодолеят вратарят Йеле тен Рувелаар.

Вут Брама реализира изравнителното попадение в 82-ата минута, когато далечният му удар се отклони от тялото на бранител на НАК Бреда.

Равенството продължи неприятната серия на Твенте, който в 10-те си мача от началото на 2013 г. е спечелил само 8 точки. Тимът от Енсхеде е пети с 48 точки, колкото има и шестият Утрехт. НАК Бреда заема 12-о място с 32 точки.

На 30 март: Хееренвеен – Фейенорд
На 31 март: Рода – ПСВ Айндховен, Витес – Цволе, Валвайк – АДО Ден Хааг, Хераклес – АЗ Алкмаар, Аякс – НЕК Наймеген

КЛАСИРАНЕ: 1.АЯКС 57, 2.ПСВ Айндховен 26, 3.Фейенорд 26, 4.Витес 54, 5.Твенте 48 и др.