Шампионът на Франция Бордо получи звучен шамар от амбициозния Рен и загуби гостуването си с 2:4. Само седмица, след като не можаха да се справят у дома с новака Булон, "жирондинците" изиграха още един слаб мач и вече са само на три точки пред сензацията на сезона Монпелие.

Домакините поведоха с ранен гол на Марво, а в 17-ата минута Джими Бриан покачи на 2:0 от дузпа. След почивката Исмаел бангура направи преднината на Рен класическа, за да дойде пробуждането на Бордо и две попадения, само в рамките на 4 минути, които върнаха интригата.

Първо се разписа Йоан Гуфран, а след него това направи и Вендел. Ганаецът Асамоа Гиан вкара четвърти гол за Рен в 78-ата минута за крайното 4:2.

ПСЖ продължава с трагичното си представяне и бе разбит с 0:3 като домакин от Лориен. И трите попадения паднаха още през първата част. Марама Ваируа откри от дузпа, отсъдена за фаул на Силван Арман срещу Сигмари Диара. Почти веднага след това Кевин Гамейро удвои след комбинация с Ваируа, а малко преди почивката Морган Амалфитано с прецизен удар направи резултата класически.

След поредния си провал тази година ПСЖ заема незавидното 15-о място. Лориен е на осма позиция и при добра серия може да влезе в борбата за Европа./БЛИЦ