Интер се изложи у дома и завърши наравено 1:1 с Бреша. "Нерадзурите" взеха точката, след като цял час губеха в резултата, преди да изравнят от дузпа. Това е втори пореден слаб мач за тима, който през седмицата загуби с 1:3 от Тотнъм в Шампионската лига.

Шампионите започнаха мача добре и Уесли Снайдер и Самуел Ето’о имаха добри положения в самото начало на срещата, но Чезена стигна до гол в 14-ата минута, когато Андреа Карачоло мина покрай Валтер Самуел и излъга пазещия за нерадзурите в този мач Лука Кастелаци.

През втората част отново камерунският нападател изпъкваше в тима на Рафа Бенитес и в 73-ата минута изработи дузпа, след като получи добра топка от Горан Пандев и бе фаулиран в наказателното поле. Потърпевшият Ето’о застана зад топката и хладнокръвно изравни за 1:1 с осмото си попадение за сезона.

В другия съботен мач Болоня победи у дома Лече с 2:0 с късни попадения на Марко Ди Вайо и Хенри Хименес.

Интер остава на второ място в класирането, на три точки зад водача Лацио, който обаче е с мач по-малко. Днес е дербито Лацио - Рома./БЛИЦ