Българският нападател Димитър Рангелов се завърна в игра след лечение на контузия и получи нова травма. Това стана при домакинското равенство на Енерги с Фортуна (Дюселдорф) – 1:1, в среща от 26 кръг на Втора бундеслига.

Денис Сьоренсен даде аванс на домакините от Котбус с попадението си в 26-ата минута, когато с глава засече центриране на Даниел Адлунг. В 39-ата минута Рангелов беше принудително заменен от Мартин Фенин, който също се завърна след лечение на контузия.

Девет минути преди края полският национал Адам Матушик донесе равенството на гостите. Спечелената точка утвърди Фортуна (Дюселдорф) на третото място в класирането с 52 точки, на 4 зад лидера Гройтер Фюрт. Енерги е 11-и с 29 точки.