Милан записа поредната си победа, след като надделяха като домакини над Палермо с класическото 3:0. Това бе пети пореден успех за “росонерите”. С два гола за трите точки се отчете бразилецът Кака, който бе точен в 10-ата минута от дузпа и в 56-ата минута отново от бялата точка. Третото попадение бе дело на Индзаги в 19-ата минута.

В атака за Милан този път започнаха Кака и Индзаги, а на резервната скамейка отново останаха Роналдиньо и Шевченко. Все пак Рони влезе като резерва в 64-ата минута на мястото на Зеедорф, а Шева се появи в игра в 67-ата минута на мястото на Индзаги. Гостите играха почти цяло полувреме с човек по-малко, след като Бово получи втори жълт и съответно червен картон още в 48-ата минута.

Ювентус се издъни за пореден път, след като днес направи само 2:2 като гост на Реджина. Тимът няма победа в първенството вече четири мача, след като допусна три равенства и загуба от Дженоа. Домакините от Реджина повеждаха на два пъти в резултата. Първо Бариля отбеляза в 27-ата минута, но Дел Пиеро изравни след точно изпълнена дузпа в 48-ата минута. Халфредсон изведе отново тима от Реджо Калабрия напред за 2:1, но Кристиано Занети изравни за крайното 2:2.

Дженоа допусна изненадваща загуба като гост от 18-ия в класирането Болоня с 0:2. По този начин Дженоа не успя да изпревари Фиорентина на четвъртото място./БЛИЦ

Серия “А”, 33 кръг
Лацио – Аталанта 0:1
0:1 Таламонти (24)
Сампдория – Каляри    3:3
1:0 Марилунго (26), 2:0 Марилунго (42), 2:1 Матри (47), 2:2 Акуафреска (67-д), 2:3 Конти (80), 3:3 Касано (85)
Лече – Катания     2:1
1:0 Мунари (11), 2:0 Тирибоки (25), 2:1 Мартинес (47)
Болоня – Дженоа 2:0
1:0 Ди Вайо (15-д), 2:0 Терци (25)
Реджина – Ювентус     2:2
1:0 Бариля (27), 1:1 Дел Пиеро (48-д), 2:1 Халфредсон (69), 2:2 Занети (73)
Милан – Палермо 3:0
1:0 Кака (10-д), 2:0 Индзаги (19), 3:0 Кака (56-д)