Зенит затвърди доминацията си в руската Премиер лига, след като спечели шампионката титла за пета поредна година и общо за десети път в своята история. Тимът от Санкт Петербург си гарантира първото място в шампионата след домакински успех с 3:2 над Спартак (Москва) в мач от 26 кръг.

Клаудиньо (13-а минута) и Андрей Мостовой (39-а) на два пъти даваха аванс на Зенит, но Спартак успяваше и в двата случая да изправни. Кейта Балде вкара за 1:1 в 33-ата минута. Куинси Промес с точно изпълнена дузпа в 88-ата минута направи 2:2 и стана най-резултатният чужденец в историята на руския шампионат. Нидерландецът вече има 86 попадения.

Иван Сергеев вкара победния гол за домакините в добавеното време. Московчани завършиха мача с човек по-малко, след като Алексис Дуарте получи червен картон в 75-ата минута.

Четири кръга преди края на сезона Зенит е лидер в класирането с 64 точки и има аванс от 13 пред втория ЦСКА (Москва). Трети е Ростов с 50. Спартак (Москва) заема четвърта позиция с 49 т.