Цветан Генков игра цял мач за Висла (Краков) при загубата с 1:2 като гост на лидера Легия (Варшава) в дербито от 7-ия кръг на полската Екстракласа. Българският национал се представи слабо и не успя да се разпише. В 82-ата минута бившият стрелец №1 на “А” група получи жълт картон за оспорване на съдийско решение. Ветеранът Лукаш Гаргула откри за гостите при една бърза контраатака още в 14-ата минута.

След това обаче дребничкият щурмовак Якуб Кошечки (168 см) с два бързи гола в 16-ата и в 28-ата минута обърна резултата. Домакините имаха пълно надмощие през цялата среща и можеха да запишат и по-изразителен успех над вечния враг. Легия записа четвъртата си победа в елита и вече е едноличен лидер с 15 точки, с две повече от преследвача Видзев. Висла пък има само две победи от началото на първенството и заема срамното 11-о място във временното класиране със седем точки.