Ръководеният от Димитър Димитров-Херо Амкар допусна домакинска загуба с 0:1 от ФК Москва в мач от 7 кръг на руската Висша лига. Тимът от Перм страдаше от обзелата го от началото на сезона голова немощ.

Захари Сираков, Георги Пеев и привлеченият от Левски Жеан Карлош започнаха като титуляри за Амкар. Бразилецът бе заменен на почивката от Мартин Кушев, докато Пеев и Сираков останаха на терена до края на двубоя.

Тимът от Перм имаше инициативата от самото начало на мача и създаваше непрестанни заплахи за вратаря Жевнов, но гостите от Москва бяха тези, които вкараха гол. Негов автор в 21-ата минута бе Якубко. През втората част отново Амкар бе по-добрият тим, но не успя да стигне до попадение. В 88-ата минута ФК Москва остана с човек по-малко заради втори жълт картон на Александър Ребко.

Победата донесе на ФК Москва сбор от 14 точки и качи тима на първо място във временното класиране на руската Висша лига. С третата си загуба от началото на сезона Амкар се срина на 13-о място с 6 точки./БЛИЦ

Днес: Сатурн - Рубин
Утре: Локомотив (Москва) - Спартак (Налчик), Химки - Кубан, Ростов - Зенит, Криля советов - ЦСКА (Москва)

КЛАСИРАНЕ: 1.ФК МОСКВА 14, 2.Криля советов 13, 3.Зенит 12, 4.Динамо (Москва) 12, 5.Рубин 11 и др.