Българският национал Александър Тонев и новака Фрозиноне продължават да търпят загуби в Серия „А“. В мач от 4 кръг на „канарчетата“ отстъпиха с 0:1 като гост на Болоня.

Французинът Антони Муниер вкара единствения гол в мача в 27-ата минута след асистенция ма Мариос Ойконому. Тонев започна като титуляр за Фрозиноне и остана на терена до 62-ата минута, когато отстъпи мястото си на Данило Содимо.

С този успех Болоня напусна дъното на класирането и с актив от три точки вече е на 16-о място. Фрозиноне остава на последното място без точков актив.

Аталанта изпусна домакински успех срещу Верона, като двата тима завършиха 1:1 в Бергамо. Срещата завърши с истинска драма. В 79-ата минута гостите останаха с човек по-малко заради втория жълт картон на Бошко Янкович. Десет минути след това Макси Моралес откри за Аталанта, а в седмата минута на добавеното време Ерос Пизано изравни.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ „А“, 4 КРЪГ
19.09.15
19:00 ч.
Удинезе – Емполи 1:2
1:0 Дуван Сапата (19), 1:1 Беандро Паредес (73), 1:2 Масимо Макароне (90)
19.09.15
21:45 ч.
Милан – Палермо 3:2
1:0 Карлос Бака (21), 1:1 Оскар Хильемарк (32), 2:1 Джакомо Бонавентура (40), 2:2 Оскар Хильемарк (72), 3:2 Карлос Бака (74)
Аталанта – Верона 1:1
1:0 Макси Моралес (89), 1:1 Ерос Пизано (90+7)
Дженоа – Ювентус 0:2
0:1 Еудженио Ламана (37-автогол), 0:2 Пол Погба (60-дузпа)
20.09.15
16:00 ч.
Рома – Сасуоло 2:2
0:1 Грегори Дефрел (22), 1:1 Франческо Тоти (36), 1:2 Матео Политано (45), 2:2 Мохамед Салах (49)