Новакът в Серия „А“ Беневенто постави антирекорд в италианското първенство. „Вещиците“ отстъпиха с 0:3 като домакин на Фиорентина в среща от деветия кръг и станаха първият отбор в историята на шампионата, който губи първите си девет мача за сезона.

Марко Бенаси откри резултата в 18-ата минута, а веднага след почивката Хума Бабакар удвои. Сирил Теро оформи класическия успех на „виолетовите“ в 66-ата минута.

Така Фиорентина записа втора поредна победа и излезе на девето място в класирането с 13 точки. Беневенто е последен без спечелен актив.

Сасуоло спря негативната си серия от три поредни мача без победа и се наложи с 1:0 като гост на новака СПАЛ. Единственото попадение беше реализирано от Матео Политано още в първата минута. Доменико Берарди пропусна дузпа седем минути преди края.

С този успех Сасуоло събра актив от осем точки и излезе на 13-о място в класирането. СПАЛ е на 19-ата предпоследна позиция с пет пункта.

РЕЗУЛТАТИ, ГОЛМАЙСТОРИ И КЛАСИРАНЕ В ИТАЛИАНСКАТА СЕРИЯ "А"